Masinakeskuse tegevus

SAMI Masinakeskus toob Eesti turule hinnatud tootjate põllumajandus-, teehooldus-, ja metsandusseadmed ning masinad. Kaubavaliku hulka kuuluvad Euroopas ja maailmas tunnustatud brändid nagu AVANT, INO, SAMI, REMU, CLM, Leguan, F.S.I jne. Nende seadmete tootjatega on toimunud pikk koostöö ja masinakeskuse spetsialistid tunnevad tooteid peensusteni. Mitmed töötajad on osalenud imporditavate toodete arendustegevuses.
Masinakeskuse kliendid tegutsevad põllumajanduse, ehituse, haljastuse, metsanduse, ja kommunaal valdkondades. Väga palju on tänulike erakliente.

SAMI Masinakeskus OÜ eraldus SAMI AS-ist 2015 aasta alguses. SAMI on tootmisettevõttena tegev 1989 aastast. Seadmeid toodetakse nii oma kaubamärgi all kui alltöövõtjana. Kahel ettevõttel on kokku ligi 100 töötajat.

Lühiajalugu

  • SAMI alustas tootmisettevõttena tegevust aastal 1989. Iseseisva juriidilise isiku põhivarasse kuulusid üks angaar ja mõned tootmisseadmed. 10 töötajat valmistasid seadmeid kolhoosidele ja sovhoosidele. Esimesena eksporditi seadmeid Soome. Saadud valuuta eest osteti juurde uusi tootmismasinaid ja materjali.
  • 1991 aasta 1. juulil alustas tegevust AS SAMI. Erastamise järgselt oli ettevõttel 14 aktsionäri.
  • 1992 aastal alustas ettevõte töötajate koolitamist Soome masinatehastes.
  • 1994 aastal laiendati tootmispinda ja rajati uus puhastus- ja värvimisliin.
  • 1998 aastal alustati suuregabariidiliste konsoolkraanade tootmist OÜ Sami-Lift nime all. 2012 aastal koondati ettevõtted AS SAMI nime alla.
  • 2015 aastal eraldati Eesti müügi osakond, mis hakkas kandma nime SAMI MASINAKESKUS OÜ.